O společnosti


 

Astra je bránou k zábavě a informacím pro vás, vaši rodinu a víc než 156 milionů evropských domácností. Díky ASTŘE můžete přijímat nejen svoje oblíbené televizní a rozhlasové programy v digitální kvalitě, ale také programy ve vysokém rozlišení (HDTV) a první kanály v Ultra HD rozlišení (známého také jako 4K). Astra vysílá více než 2700 televizních a rozhlasových programů, z nichž si určitě vybere každý. Pomocí satelitní antény můžete získat přístup i k širokopásmovému internetu.

Společnost SES Astra je předním poskytovatelem satelitních služeb přímo do domácností (Direct-to-Home). Satelitní systém Astra dnes zahrnuje 18 satelitů. Ty zajišťují služby více než 156 milionům domácností se satelitním přijímačem nebo kabelovým připojením. Celkem přenáší více než 2700 digitálních televizních a rozhlasových programů. SES Astra dále prostřednictvím svých satelitů poskytuje multimediální, internetové a telekomunikační služby podnikům, vládním organizacím a úřadům.

Satelity Astra dnes tvoří základ nejdůležitější platformy HDTV vysílání pro přední evropské vysílací společnosti, které prostřednictvím hlavní orbitální pozice přenášejí více než 750 programů v HD kvalitě (High Definition). Družice ASTRA se nacházejí na orbitálních pozicích 19,2°E, 28,2°E, 23,5°E, 5°E a 31,5°E.